Początek leczenia alkoholizmu
Kiedy zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – innymi słowy alkoholizmem, masz prawo poczuć, jakby to nie miało końca. Jakkolwiek nie musisz sam cierpieć. Istnieje dużo dostępnych metod leczenia, jakie pomogą Ci w przezwyciężeniu alkoholizmu, żeby powrócić do zdrowego oraz pełnego życia.

uzależnienie od alkoholu leczenie

Przeróżne elementy, takie jak:
•    historia lekarska,
•    system wsparcia,
•    motywacja indywidualna

Mogą odegrać istotną rolę w sukcesie Twojego powrotu do dobrego samopoczucia. Leczenie alkoholizmu winno być doglądane przez zespół speców leczniczych w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym państwie istnieją liczne ośrodki leczenia alkoholizmu i są obsługiwane przez fachowców, jacy wspomogą Tobie przejść przez każdy etap procesu powrotu do dobrego samopoczucia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako układzie pomocy przez 24 godziny w tygodniu, który będzie z tobą świętować Twoje sukcesy oraz współpracować z Tobą, gdy będziesz przechodził przez wszelkie wyzwania.

Pamiętaj, że pokonanie alkoholizmu jest długim procesem
Mniej niż połowa osób powraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku wstrzemięźliwości. Liczba ta zmniejsza się do mniej niż 15 procent, do osób które nawracają po pięciu latach wstrzemięźliwości. W dążeniu do największej szansy na długotrwałą trzeźwość po zwieńczeniu leczenia szpitalnego lub ewentualnie ambulatoryjnego, należy uczestniczyć w regionalnych grupach wsparcia i kontynuować doradztwo.

Kiedy tak właściwie jest najlepszy czas na leczenie?
Przed zaczęciem leczenia jednostka musi najpierw rozpoznać własny stan i posiadać ochotę opuścić napój alkoholowy. Czasem jednostka może uznać, że poradzi sobie z kłopotem z alkoholem na własną rękę. Innym wspólnie członkowie rodziny bądź też przyjaciele są w stanie rozpocząć interwencję alkoholową. Kojarzy się to z tym, że bliskie osoby wyrażają trwogi o zbytnie picie alkoholu przez daną figurę. Interwencja pomaga też zapoczątkować debatę na temat dostępnych opcji kuracji i pomocy.

Nie ma odpowiedniego lub ewentualnie złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeżeli jednakże nie pozostanie podjęte leczenie, alkoholizm może powodować dużo pobocznych kłopotów, takich jak komplikacje zdrowotne, problemy finansowe, trudności z relacjami i zakłócenia zawodowe.