Współcześnie kobiety zazwyczaj dowiadują się o ciąży dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość pozwala odkryć hormon HCG już w ciągu kilku dni od zapłodnienia. Początkowa reakcja na wieść o tym, że pod sercem przyszłej mamy rozwija się nowe życie bywa rozmaita. Bez względu od niej przed każdą kobietą staje jednak dylemat „komu powierzyć los swój i swojego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

Hubert Huras ginekolog

Rozwój ginekologii i położnictwa w Polsce
Obecnie w stworzonym przez nas kraju znajduje się coraz to więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe mamy są w stanie liczyć na fachową opiekę związaną z okresem ciąży i połogu.
W szerokim zakresie ich usług znajdują się między innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    opieka endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    opieka położnicza;
•    ocena prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej mamy jest najistotniejsze, w następstwie tego także całościowe, szczegółowe badania lekarskie na każdym etapie ciąży muszą być przeprowadzane przez fachowców dysponujących nie jedynie wysokiej klasy oprzyrządowaniem, niemniej jednak w głównej mierze także ekspercką wiedzą z aspektu położnictwa, ginekologii i endokrynologii.
Pomyślne rozwiązanie to dopiero początek macierzyństwa
Nowo narodzone maleństwo daje dużo radości, ale również o jego zdrowie trzeba zadbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od początkowych dni życia rodziciele mogą mieć wpływ na dalszy rozwój swojego dziecka, dlatego także zapewnienie mu doświadczonej opieki pediatrycznej to ich najważniejszy obowiązek.
Profesjonalne ośrodki pediatryczne
W ośrodkach leczniczych świadczących szczególne usługi z aspektu pediatrii dla dzieci kreowane są idealne warunki medyczne. Doktorowie troszczą się nie jedynie o zdrowie swoich najmłodszych pacjentów, lecz też o ich komfort i solidne samopoczucie, które ma okazję rzutować na rezultaty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii oraz pediatrii „MAMA”, w jakim każdego dnia z usług profesjonalistów korzystają kobiety i rodziny z całej Polski.