Preparatynaturalne – profit hydrolatów

hydrolaty

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są chętnie używane, ponieważ mało w nich chemicznych dodatków, konserwantów, barwników oraz szkodliwych substancji. Służą do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo przenikają w cerę i poprawnie ją odżywiają.

hydrolat z lawendy

Czy należałoby wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa bądź też roślinna, a właściwie produkt uboczny, jaki powstał w wyniku produkcji olejków eterycznych. Te kosmetyki naturalne można używać jako toniku do twarzy czy też dodawać go do produkcji domowych środków pielęgnacji. Nadają się szczególnie dla skóry wrażliwej, ponieważ hydrolat działa o wiele delikatniej od samych olejków eterycznych. Do perfekcji łagodzi skórę po depilacji lub ewentualnie gojeniu. Można nim rozcieńczyć szampon, lub dołączyć do płukanki do włosów w celu nasilenia działania. O takie kosmetyki naturalne jak hydrolat można naznaczyć krem do twarzy używany na co dzień. Uprości to rozprowadzanie go na skórze oraz zapobiegnie zatykaniu porów. Używa się ich również do mieszania maseczek w proszku czy też rozcieńczania peelingów.

Jakie są atuty hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie regenerujące

Są one niezwykle delikatne, można je wykorzystywać bezpośrednio na cerę, bez rozcieńczania. Hydrolaty trzeba przystosować według ukochanego zapachu lub ewentualnie właściwości rośliny, z której powstały.

hydrolat borowinowy z lipą

Kosmetyki naturalne a otoczenie
Osoby używające preparatów naturalnych troszczą się nie tylko o własną skórę, ale i o naturę. Tego rodzaju artykuły do pielęgnacji nie są testowane na zwierzętach a ich produkcja nie zagraża otoczeniu.